Komárňanská nemocnica v rámci Svetového dňa zdravia zorganizovala bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

8.4.2024

7. apríla si pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravotnom životnom štýle. Nemocnica AGEL Komárno sa už po 2 krát zapojila do tejto kampane.

Zamestnanci zdravotníckeho zariadenia počas dňa poskytovali záujemcom vyšetrenie tlaku, saturácie a meranie hodnoty cukru v krvi. Všetky vyšetrenia boli bez poplatku. Prítomným boli taktiež pripravení poskytnúť aj konzultácie na tému zdravý životný štýl.

Záujemcom, ktorých bolo približne 80, robili vyšetrenia zdravotníčky Mgr. Monika  Nesziová, Mgr. Barbara Jókai , Letícia-Cintia Margitová, Mgr. Marta Liška ,zároveň ich obdarovali malou pozornosťou. Spokojnosť vyjadrili aj samotní pacienti. „Je od nemocnice a hlavne zamestnancov veľmi milé, že si napriek svojej vyťaženosti našli čas a zorganizovali túto milú akciu. Ja sama som absolvovala všetky ponúkané vyšetrenia a tiež som sa dozvedela niečo viac o zdravom životnom štýle,“ netajila spokojnosť jedna z návštevníčok. Dňa zdravia sa zúčastnil aj riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno. „Celá akcia dopadla veľmi dobre, pacienti privítali túto iniciatívu s úsmevom, boli milo prekvapení a z urgentného príjmu odchádzali pozitívne naladení,“ zhodnotil Mgr. Miroslav Jaška, MPH.