Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy

29.2.2024

Nemocnica AGEL Komárno opätovne privítala žiakov 3. a 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským s cieľom motivovať ich k práci v zdravotníctve a priblížiť im ju v praxi.

Riaditeľka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL PhDr. Jana Ondrišová, MPH, MBA spolu s námestníkom pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Komárno, PhDr. Csabom Bozsakym nedávno navštívili Strednú zdravotnícku školu v Dunajskej Strede, kde študentom predstavili komárňanskú nemocnicu, štipendijný program AGEL-u, možnosti ďalšieho štúdia s podporou spoločnosti AGEL a prerokovali možnosť exkurzie študentov. Tá sa uskutočnila práve tento týždeň.

V utorok v nemocnici privítali 43 študentov Strednej zdravotníckej školy  z Dunajskej Stredy. Zdravotnícky personál ich previedol oddeleniami a predstavil im prácu sestier. Študenti absolvovali exkurziu celého zariadenia, navštívili izby pacientov, vyšetrovne aj pracovne sestier. Zaujali ich najmä oddelenia, ktoré prešli rekonštrukciou a vo vynovených priestoroch poskytujú väčší komfort hospitalizovaným pacientom.

„Verím, že táto exkurzia bola pre študentov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy prínosná a motivuje ich k tomu, aby po skončení štúdia zostali pracovať v zdravotníctve. V takom prípade ich radi privítame práve v kolektíve našej nemocnice,“ povedal riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška, MPH.

V súvislosti s dlhodobým nedostatkom zdravotníckych pracovníkov, najmä zdravotných sestier,  nemocnica aj v tomto roku privítala možnosť spolupráce so Strednou zdravotníckou školou v Dunajskej Strede. Aj týmto spôsobom sa snaží vzdelávať a vychovávať ďalšie generácie medikov a zabezpečiť dostatočné personálne obsadenie zariadenia.