Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Nemocnica

Nemocnica Komárno podporí Divadelnú kvapku krvi

8.6.2018

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v spolupráci s partnermi pozýva 12. júna všetkých dobrovoľníkov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny.

Nemocnica Komárno sa i tento rok zapojí do projektu Divadelnej kvapky krvi a privíta všetkých záujemcov, ktorých tento projekt taktiež podporia.

„Pozývame všetkých darcov i prvodarcov v utorok 12. júna od 8:00 do 11:00 hodiny do Jókaiho divadla v Komárne na Petőfiho ulici. Darovanie krvi je záslužné, nikto sa ozaj nemusí ničoho báť. Dobrovoľníkom odporúčame riadiť sa heslom - človek nikdy nevie, kedy bude sám potrebovať krvnú transfúziu,“ uviedla primárka oddelenia hematológie a transfuziológie MUDr. Enikő Radi.

Darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku od 18 do 65 rokov vážiaci viac ako 50 kg. Vhodnosť darcu posúdi lekár individuálne a priamo na mieste. Deň pred darovaním krvi by mal človek prijať veľa tekutín, nejesť mastné jedlá, nepiť alkohol a ráno by si mal zjesť len ľahké raňajky. Muži môžu darovať krv maximálne štyrikrát do roka, ženy maximálne trikrát do roka.

Späť

Kontakt pre média

Mgr. Radka Miloševská
tlačový hovorca
tel: +420 725 408 952
e-mail: hovorca@agelsk.sk

Mgr. Alžbeta Sivá
manažérka marketingu
tel: +421 901 716 413
e-mail: alzbeta.siva@agelsk.sk

Online formuláre: