Oddelenie hematológie komárňanskej nemocnice privítalo budúcich darcov krvi

8.6.2016

Oddelenie hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej spoločnosťou AGEL SK včera, 7. júna 2016, vo svojich priestoroch privítala žiakov Základnej školy Móra Koczána z obce Zlatná na Ostrove za účelom vzdelávania novej generácie budúcich darcov krvi.

Oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice otvorila svoje brány nezvyčajným návštevníkom. Žiaci Základnej školy s materskou školou Móra Kóczána z obce Zlatná na Ostrove  mali v rámci hodiny biológie možnosť objaviť priestory transfúznej stanice, ktoré bývajú zvyčajne dostupné len pre darcov krvi a odborný personál oddelenia. Počas svojej návštevy si žiaci prezreli priestory a vybavenie transfúznej stanice, no zúčastnili sa aj stretnutia a spoločnej diskusie s primárkou oddelenia MUDr. Enikő Radi. „Záujem základnej školy a žiakov nás mimoriadne potešil. Žiaci sa pýtali najmä na samotný proces darovania krvi, no boli zvedaví aj na ďalšiu cestu, ktorú podstúpi krv každého úspešného darcu. Množstvo transfúznych staníc na Slovensku v súčasnosti bojuje s veľkým nedostatkom krvi a darcov, tým väčšmi si vážime záujem práve budúcej generácie darcov krvi a veríme, že sa po dnešnej návšteve ich rady opäť rozšíria,“ uviedla primárka Oddelenia hematológie a transfuziológie MUDr. Enikő Radi.

Oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice úzko spolupracuje so Slovenským Červeným krížom pri nábore darcov krvi, odovzdávaní Janského plakety a rôznych akciách (športové a iné podujatia). K oddeleniu patrí aj hematologická ambulancia.