Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Nemocnica

Valentínska kvapka krvi v komárňanskej nemocnici skončila

13.3.2015

Tohtoročná Valentínska kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, bola dnešným dňom, 13. marcom 2015, ukončená. Na oddelenie hematológie a transfuziológie komárňanskej nemocnice prišlo tento rok darovať najcennejšiu tekutinu 52 žiakov, 192 viacnásobných darcov, 51 prvodarcov a 2 páry, len v rámci tejto nezištnej akcie.

Darovanie krvi je prejavom zodpovednosti, úcty a lásky. Krv je nenahraditeľná a zároveň najvzácnejšia tekutina, ktorá v mnohých prípadoch zachraňuje život. „Teší nás, že pravidelne chodia už stáli darcovia krvi, medzi ktorými sú aj študenti stredných odborných škôl a gymnázií, pričom pribúda aj mnoho novodarcov,“ uviedla primárka oddelenia hematológie a transfuziológie, MUDr. Enikő Radi s tým, že odbery majú naplánované v komárňanskom okrese už na celý rok 2015.

Komárňanské oddelenie hematológie a transfuziológie sa zúčastnilo Valentínskej kvapky krvi už po niekoľkýkrát. „Sme vďační všetkým darcom, ktorí majú lásku v srdci, úctu k životu a takýmto spôsobom nám pomáhajú zachraňovať životy. Veď život je nevyspytateľný a človek nikdy nevie, kedy bude potrebovať krv alebo krvnú plazmu on sám alebo jeho blízky,“ uzavrel riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš.

Kontakt pre média

Mgr. Radka Miloševská